Aktualności


W środę (28 maja) o godzinie 19:00 zapraszamy na projekcje filmu "Rytm to jest to!". Projekcja odbędzie się na ekranie ustawionym przez PKiN w Strefie Dziecka!
Inicjatorem akcji jest Akademia PLANETE+ DOC.  

O filmie:
Film w reżyserii Thomasa Grube i Enrique Sanchez Lansch przenosi nas do berlińskiej dzielnicy Treptow. W byłej zajezdni omnibusowej, w przemysłowym zaścianku, odbywa się niezwykła impreza. Dwustu pięćdziesięciu uczniów z dwudziestu pięciu krajów tańczy "Święto wiosny" Strawińskiego.
Film śledzi ciekawy proces, który doprowadził do tego spektaklu, najambitniejszego projektu programu Zukunft@BPhil z 2003 roku. Pokazuje pierwsze próby baletowe młodych ludzi, z których tylko nieliczni mieli uprzednio kontakt z muzyką klasyczną i ekspresyjnym tańcem. Oczami trójki młodych bohaterów obserwujemy realizację projektu, jego wzloty i upadki, chwile zwątpienia i entuzjazmu, niepewność i odzyskiwanie wiary w siebie.
"Rytm to jest to!" jest urzekającym zapisem fascynacji muzycznej, potrzeby starannego wykształcenia i ćwiczeń, pasji, pracowitości, miłości, szacunku i radości życia. To również pasjonująca podróż przez nowe, niewyobrażalne światy ujawniająca zaskakujące aspekty osobowości bohaterów, zwłaszcza charyzmatycznego Sir Simona Rattle'a kierującego przedsięwzięciem i choreografa Roystona Maldooma.
Szczegóły na www.akademia.planetedocff.pl

[7 kwiecień 2014]


Z radością informujemy, że z racji na duże zainteresowanie, internetowa rejestracja została przedłużona do 12.05.2014.

Do zobaczenia na warsztatach i seminariach!

[7 kwiecień 2014]


Z radością informujemy, że z racji na duże zainteresowanie, internetowa rejestracja została przedłużona do 20.04.2014.

Do zobaczenia na warsztatach i seminariach!

[26 marzec 2014]


Serdecznie zapraszamy nauczycieli i pedagogów na warsztaty pt. „IDEA-KREACJA-ZESPOŁ”  podczas których twórcy teatru poprowadzą zajęcia warsztatowe, zaproponują zestawy ćwiczeń aktorskich, reżyserskich, muzycznych stosowanych w praktyce teatralnej, a metodyk nauczania  poprowadzi warsztaty w zakresie wykorzystania  przedstawienia teatralnego w kształtowaniu umiejętności uczniów.
Szczegółowy plan warsztatów (pdf)

UWAGA! Warsztaty odbędą się w dniach 12-13 kwietnia oraz 10-11, 24-25 i 31 maja.
Zgłoszenia do udziału w warsztacie prosimy wysyłać na adres: edukacja@assitej2014.pl

[20 marzec 2014]


Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowego hotelu, w którym goście Kongresu i Festiwalu mają zapewnione niższe ceny:
Hotel Atos ** – ul. Mangalia 1, Warszawa
http://www.hotelatos.pl/

Sugerowane ceny za pokój:
Pokój jednoosobowy – 130 PLN
Pokój dwuosobowy – 130 PLN

Przy rezerwacji online trzeba podać Kod Promocyjny, który otrzymasz w mailu po dokonaniu rejestracji na Kongres i Festiwal.
Do dnia 31.03.2014 są gwarantowane ceny noclegów wynegocjowane specjalnie dla uczestników Kongresu i Festiwalu. Po tym terminie obowiązuje cena standardowa (wolnorynkowa).

[19 marzec 2014]


Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowego hotelu, w którym goście Kongresu i Festiwalu mają zapewnione niższe ceny:
Best Western Hotel Felix *** – ul. Omulewska 24, Warszawa. http://www.bwfelix.pl/

Sugerowane ceny za pokój:
Pokój jednoosobowy – 180 PLN
Pokój dwuosobowy – 180 PLN

Przy rezerwacji online trzeba podać Kod Promocyjny, który otrzymasz w mailu po dokonaniu rejestracji na Kongres i Festiwal.

Do dnia 31.03.2014 są gwarantowane ceny noclegów wynegocjowane specjalnie dla uczestników Kongresu i Festiwalu. Po tym terminie obowiązuje cena standardowa (wolnorynkowa).

[13 marzec 2014]


Z radością informujemy, że w systemie PayU została uruchomiona możliwość płatności kartą kredytową.

[12 marzec 2014]


Szanowni Państwo,

bardzo się cieszymy z dużego zainteresowania 18. Światowym Kongresem ASSITEJ i Specjalną Edycją Festiwalu KORCZAK. Otrzymaliśmy wiele maili z prośbą o umożliwienie wykupienia „Pakietów dla  delegatów” osobom nieuprawnionym do głosowania podczas Walnego Zgromadzenia
i postanowiliśmy rozszerzyć sprzedaż pakietów. Zapraszamy do skorzystania z oferty pakietów! Więcej informacji: http://assitej2014.pl/pakiety_PL.php

Jednocześnie przypominamy, że rejestracja na warsztaty, seminaria, sympozja i masterclass jest dostępna jedynie na naszej stronie (http://assitej2014.pl/zarejestruj_sie_PL.php). Bilety na spektakle można kupować w kasach teatrów, w których przedstawienia mają miejsce.

W przypadku przelewów z zagranicy, przy kwocie przelewu prosimy uwzględnić opłatę za transfer międzynarodowy.

[10 marzec 2014]


Szanowni Państwo.
Z uwagi na zmiany terminów grania niektórych spektakli dzień rozpoczęcia rejestracji musiał ulec zmianie, za co serdecznie przepraszamy. System rejestracyjny Kongresu jest ściśle związany z całym programem kongresu, festiwalu, seminariów i warsztatów, dlatego musieliśmy przesunąć tą datę. Jest to specjalny system, który umożliwi Państwu zaplanowanie waszej wizyty w Warszawie w dniach 23-31 maja i pozwoli na szczegółowe ułożenie wszystkich zdarzeń, w których zechcą Państwo wziąć udział.
Oficjalna rejestracja rozpocznie się dnia 09.02.2014 (Niedziela). www.assitej2014.pl

Dla Delegatów przygotowaliśmy 3 pakiety.
Pakiet 1 zawiera:

Cena Pakietu 1: 730,00 zł
Pakiet 2 zawiera:

Cena Pakietu 2: 860,00 zł
Pakiet 3 zawiera:

Cena Pakietu 3: 1070,00 zł
Płatność za pakiety oraz dodatkowe wydarzenia poza pakietem dostępna online w systemie. Rejestracja na dodatkowe spektakle poza pakietem od 3.03.2014.  Rezerwacja hoteli i płatność za nocleg bezpośrednio na stronie hotelu. Liczba miejsc na wydarzenia ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja potrwa do 31.03.2014. Sugerujemy jednak dokonanie rejestracji do 27.02.2014. Do tego terminu są gwarantowane ceny noclegów wynegocjowane specjalnie dla uczestników Kongresu i Festiwalu, a także dostępna jest duża pula miejsc na wydarzenia.

W ramach specjalnego pakietu dla członków ASSITEJ Executive Committee są dostępne bezpłatnie:

Płatność warsztaty i masterclass dostępna online w systemie od 9.02.2014. Rejestracja na spektakle od 3.03.2014. Liczba miejsc na wydarzenia ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja potrwa do 31.03.2014. Sugerujemy jednak dokonanie rejestracji do 27.02.2014. Do tego terminu dostępna jest duża pula miejsc na wydarzenia.

Rejestracja dotyczy nie tylko delegatów, ale wszystkich osób chcących wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych przy Kongresie.

Zapraszamy na stronę www.assitej2014.pl gdzie znajdą Państwo wszystkie informacje o hotelach, wyżywieniu, seminariach, warsztatach, programie Kongresu oraz o spektaklach wystawianych w ramach specjalnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2014.

Pozdrawiamy serdecznie z nadzieją na spotkanie w maju w Warszawie.

[5 luty 2014]


Zapraszamy do zapoznania się z krótkim sprawozdaniem z Międzynarodowych Spotkań ASSITEJ z Linz, które odbyły się w dniach 20–30 czerwca 2013 r. Jak donoszą przedstawiciele ASSITEJ Polska, temperatura dyskusji sięgnęła zenitu.

Głównym tematem tegorocznego Spotkania zatytułowanego: FACING THE ARTIST była rola artysty we współczesnym teatrze dla młodych widzów. Impulsem do podjęcia tego właśnie tematu było przeakcentowanie we współczesnym teatrze dla dzieci jego roli społecznej i pedagogicznej, co może stanowić swego rodzaju zagrożenie dla strony artystycznej. Uczestnicy Spotkania w Linz na licznych konferencjach i forach dyskusyjnych próbowali przyjrzeć się sytuacji współczesnych artystów teatru tworzących dla młodego widza i określić, w jaki sposób można ustrzec się zbytniego podporządkowania zapotrzebowaniom społecznym, które niejednokrotnie przesłaniają artystom ich obowiązki wobec sztuki teatru. Odbyły się także konferencje poświęcone: teatrowi tańca; kwestii przestrzeni teatralnej, która dziś często sytuowana jest poza murami teatrów; teatrowi i dramaturgii; tematom tabu w teatrze dla dzieci i młodzieży na różnych kontynentach; szeroko pojętej edukacji teatralnej oraz teatrowi otwartemu na potrzeby osób, w tym dzieci, z niepełnosprawnością.

[15 lipca 2013]


Logo Kongresu


Mamy już oficjalne logo 18. Światowego Kongresu i 18. edycji Festiwalu Korczak. W przygotowaniu piosenka kongresowa! Muzyka nagrana! Czekamy na mastering i… można dźwięk puszczać w eter! Wkrótce dostępna online będzie też pełna prezentacja Kongresu która została entuzjastycznie przyjęta na Międzynarodowych Spotkaniach ASSITEJ w Linz (Austria).

[9 lipca 2013]


Rozpoczęły się wakacje… ale nie dla wszystkich! Intensywnie pracuje Rada Artystyczna, której zadaniem jest kwalifikacja spektakli do udziału w Festiwalu KORCZAK 2014 w ramach 18. Światowego Kongresu ASSITEJ. W związku z ogromną liczbą zgłoszeń na festiwal KORCZAK 2014  - ponad 350 aplikacji  z 6 kontynentów - Rada Artystyczna obraduje już w trzech składach i liczy 16 członków. Czasu nie ma wiele: ogłoszenie listy spektakli, które pojawią się na festiwalu, odbędzie się najpóźniej 31 sierpnia.

[1 lipca 2013] 

 

 

 

 

 

 


Copyright 2013 (C) Korczak. Realizacja: MATEO