Organizator

Polski Ośrodek ASSITEJ – Warszawa

Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ (Association Internationale du Théâtre Pour l’Enfance et la Jeunesse) jest jednym z ponad 70 narodowych ośrodków ASSITEJ na świecie, zajmujących się twórczością teatralną dla młodych widzów, zrzeszonych poprzez władze światowe (ASSITEJ International – www.assitej-international.org ). Siedziba Generalnego Sekretariatu ASSITEJ International mieści się w Zagrzebiu (Chorwacja).

Polski Ośrodek ASSITEJ został zarejestrowany w marcu 1981 roku. Obecnie pracami Zarządu Stowarzyszenia kierują: Halina Machulska (prezes od 1984 r.) i prof. Maciej Wojtyszko (wiceprezes). Członkami PO ASSITEJ są głównie twórcy teatru dla dzieci, aktorzy, pedagodzy teatralni oraz teatry – jako członkowie wspierający.

PO ASSITEJ propaguje polski teatr dla dzieci i młodzieży w świecie. Jest organizatorem międzynarodowej wymiany teatrów dla dzieci i młodzieży, ośrodkiem opiniotwórczym dla wielu partnerów z zagranicy i źródłem informacji o polskim teatrze dla dzieci i młodzieży.

Głównymi obszarami działań PO ASSITEJ są: Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich, Ognisko Teatralne „U Machulskich”, letnie obozy teatralno-dramaturgiczne, Konkurs „Szukamy Polskiego Szekspira”, konkurs „Młodzi Tłumacze” oraz kursy dramy.

Polski Ośrodek ASSITEJ jest organizatorem 18. Światowego Kongresu ASSITEJ w Warszawie w maju 2014 roku, któremu towarzyszyć będzie Specjalna Edycja Festiwalu KORCZAK. Więcej informacji: www.korczak-festival.pl

Współorganizator

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zajmuje się dokumentacją, promocją i animacją polskiego życia teatralnego. Instytut powołuje publiczną debatę o współczesnym polskim teatrze, poszerza perspektywy towarzyszącej mu refleksji naukowej, wspiera działalność badawczą i edukacyjną. Stworzył największy wortal poświęcony w całości polskiemu teatrowi www.e-teatr.pl, jedyną w Polsce internetową telewizję teatralną www.e-teatr.tv oraz specjalistyczną Księgarnię PROSPERO www.prosper o.e-teatr.pl.

Instytut posiada największą w Polsce kolekcję teatraliów, na która składają się wycinki prasowe, fotografie, afisze, programy teatralne i in. W Czytelni Instytutu dostępne są również zbiory: Biblioteki i Medioteki (ponad tysiąc pięćset zdigitalizowanych nagrań).
W Galerii Instytutu prezentowane są czasowe wystawy o tematyce teatralnej. W budynku Instytutu znajduje się również sala teatralna z pełnym wyposażeniem, umożliwiającym realizację projektów teatralnych, organizację konferencji, spotkań i wykładów.

Instytut Teatralny organizuje festiwale, które promują interesujące zjawiska polskiego teatru. Prowadzi projekty promujące polski teatr w kraju, edukacyjne, badawcze międzynarodowe, a także debaty o najważniejszych zjawiskach artystycznych, wykłady, spotkania, warsztaty, konkursy i wizyty studyjne. Instytut Teatralny przygotowuje newsletter „Poland On Stage” w trzech wersjach językowych. Newsletter poświęcony jest twórcom i najważniejszym premierom teatralnym z całej Polski.

strony internetowe: www.instytut-teatralny.pl, www.e-teatr.pl.
www.faceboook.com/instytut.teatralny

 

 
Copyright 2013 (C) Korczak. Realizacja: MATEO